Kasko Sigortası İndirimleri Nelerdir ve Hangilerinden Faydalanabilirsiniz?

Aracınızı sigortalatacağınız zaman kasko teklifinizi alırken daha avantajlı teklifler almanızı sağlayacak bazı indirimler uygulanmaktadır. Bu indirimler her sigorta şirketinde farklı olabilmektedir. Ancak örneğin “hasarsızlık indirimi” tüm sigorta şirketlerinde uygulanan bir indirimdir. Sigorta sektöründe uygulanan indirimlerden başlıcalarını ve genel açıklamalarını yazımızda bulabilirsiniz.

Hasarsızlık indirimi: Sigorta süreniz içinde, hasarınız olmadıysa ya da olsa dahi kasko hasar tazminat talebinde bulunmadıysanız, poliçeniz yenilenirken poliçenize yüzde 30 ile yüzde 60 arasında indirim uygulanabilmektedir. Sigorta şirketinizi değiştirseniz bile hasarsızlık indiriminiz devam eder. Hasar ihbarında bulunmadığınız her sene indirim oranınız artar.

Muafiyet indirimi: Aracınızın sigorta bedeli değerinin yüzde 1'i veya yüzde 2'si kadar olan küçük hasarları kendiniz ödemeyi kabul etmeniz durumunda kazandığınız bir indirimdir. Muafiyet indirimiyle kasko priminizden yüzde 60'a varan oranlarda bir indirim sağlayabilirsiniz.

Alarm indirimi: Aracınızda alarm ya da immobilizer varsa bu indirimden yararlanabilirsiniz. Kasko poliçenizde alarm indirimi olarak yüzde 5 oranında indirim uygulanabilmektedir.

Ehliyet indirimi: Bazı sigorta şirketleri eğer ehliyetiniz en az 5 yıllık ise poliçenize yüzde 15'e varan oranlarda indirim uygulayabilmektedir.

Tek sürücü indirimi: Aracınızın sadece bir sürücü tarafından kullanılması halinde poliçenize yüzde 10'a varan oranlarda indirim uygulanabilmektedir. Bu indirimin geçerli olabilmesi için aracınızı sadece tek kişinin kullanması ve bu kişinin isminin poliçede belirtilmesi gerekmektedir.

Bayan sürücü indirimi: Eğer sürücü bayansa ve aracı sadece kendi kullanacaksa bazı sigorta şirketkeri kasko poliçelerinde %15 civarında bir indirim uygulamaktadır.

Renk indirimi: Bazı sigorta şirketleri aracınızın rengine göre indirim yapmaktadır. Araç renginin beyaz, bej veya gümüş olması halinde poliçenize yüzde 5 oranında indirim uygulanabilmektedir.

Yaş indirimi: Eğer sürücü 25 yaşın üzerindeyse bu indirimden yararlanma hakkı elde edebilir.


DİLERSENİZ SİZİ HEMEN ARAYALIM

Beni Arayın